Nasz zespół

Poznaj sylwetki tych, którzy tworzą markę Synthos i każdego dnia działają na rzecz wspólnego dobra: firmy, naszych partnerów biznesowych, jak i całego środowiska naturalnego.

01

Poznaj nasz zespół

Poznaj sylwetki tych, którzy tworzą markę Synthos i każdego dnia działają na rzecz wspólnego dobra: firmy, naszych partnerów biznesowych, jak i całego środowiska naturalnego.

Justyna Zygmunt Specjalista ds. Technologii

Moja współpraca z firmą Synthos rozpoczęła się w 2016 roku od udziału w trzymiesięcznym programie stażowym „Grasz o Staż” – na Wydziale Kauczuków. Po zakończeniu stażu zaoferowano mi stałe zatrudnienie na stanowisku Specjalisty ds. Technologii. Chętnie skorzystałam z tej możliwości.

Pracę na stanowisku technologa cenię przede wszystkim za możliwość rozwoju i wzbogacania doświadczeń. Codzienność w Synthos jest dla mnie połączeniem pracy oraz pasji związanej z zamiłowaniem do chemii. Gdybym ponownie stała przed świadomym wyborem pierwszego pracodawcy w branży chemicznej – niezmiennie byłby nim Synthos.

Joanna Żak Specjalista ds. Controllingu

Swoją karierę w Synthos rozpoczęłam w 2015 roku na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. Księgowości. Po kilkunastu miesiącach otrzymałam propozycję przejścia do Działu Controllingu.

Praca, którą wykonuję, przynosi mi wiele radości i satysfakcji. Analiza danych wcale nie musi być nudna! Zwłaszcza, gdy z porównywanych słupków wynika, że Synthos rozwija się w zawrotnym tempie, a wiele projektów, które współfinansujemy, ma pozytywny wpływ na rozwój naszego regionu.

Jarosław Mitoraj Mistrz

Pracuję w firmie od 1994 roku na stanowisku operatora procesow chemicznych, a od kwietnia tego roku na stanowisku mistrza w Dziale Dodatku Polimerowego.

Praca w Synthosie nauczyła mnie samodyscypliny, odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i współpracowników. Synthos jest pracodawcą rzetelnym, lojalnym w stosunku do pracownika i dba o bezpieczeństwo na stanowisku pracy. Wszystkie świadczenia wypłacane są na czas. Najważniejszą dla mnie rzeczą w życiu zawodowym, jak i prywatnym, jest wzajemne zaufanie i przyjazna atmosfera jak również kontakt z ludźmi.

Kamil Gruncl Starszy Specjalista ds. Technologii

Po maturze w roku 1994 rozpocząłem pracę jako aparatowy na produkcji EPS, następnie pracowałem na stanowisku operatora kontroli EPS, a później awansowałem na kierownika zmiany polistyrenów. Obecnie pracuję w Synthosie na stanowisku Starszego Specjalisty ds. Technologii na Wydziale EPS.

Do moich głównych zadań należy zapewnienie sprawnego przebiegu pracy, koordynacja działań moich współpracowników z kolegami z działu utrzymania ruchu elektrycznego i mechanicznego. We współpracy z kierownikami zmian odpowiadam za harmonogram zmian i zapewnienie nieprzerwanej pracy, która jest kluczowa dla naszej produkcji. Uczestniczę w przygotowaniu, nadzorze nad nowymi projektami inwestycyjnymi oraz we wdrażaniu, realizacji, kontroli zgodności 5S na stanowiskach działu polistyrenu.

Praca z ludźmi jest dla mnie codziennością i integralną częścią pracy, podobnie jak ciągły proces ulepszania środowiska pracy moich pracowników.

Libor Kotrč Koordynator Usług Transportowych

W Synthos pracuję jako Koordynator Usług Transportowych. Do moich głównych obowiązków należy prowadzenie zespołu, dobór osób, motywowanie ich i ocena. Zajmuję się częścią logistyczną, a konkretnie działem przeładunku wewnętrznego, czyli wszystkimi transportami wewnętrznymi, a moimi podstawowymi zadaniami są: dbanie o codzienne obłożenie zmian jednostek produkcyjnych, wysyłka pojazdów na wszystkie towary oraz sprawność środków technicznych tzn. by wszystkie wymagania mogły być spełnione. Lubię pracować z ludźmi, lubię uczestniczyć w usprawnianiu i upraszczaniu procesów.

Kateřina Kostrounová Mistrz Stacji Uzdatniania Wody

W Synthos pracuję od ponad 30 lat. Przez stanowisko operatora oraz majstra jestem obecnie na stanowisku Mistrza stacji Uzdatniania Wody. Uczestniczę w doskonaleniu procesów technicznych i technologicznych w ośrodkach gospodarki wodnej. Uczestniczę w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, do których przygotowuję dokumenty. Lubię rozmawiać z ludźmi i przekazywać innym swoje doświadczenie. Praca z ludźmi jest dla mnie interesująca i na swoim stanowisku mam możliwość ciągłego doskonalenia się i rozwoju.

Jiraporn Nomai Materiałoznawca

W firmie Synthos jestem specjalistką ds. materiałów. Od października 2020 roku pracuję w grupie ds. technologii i innowacji w zakresie kauczuku syntetycznego. Jestem tam odpowiedzialna za rozwój zastosowań opon i mieszanek gumowych.

Obecnie wspieram w szczególności projekt rozwoju dotyczący produkcji energooszczędnych opon na bazie funkcjonalnego rozpuszczalnikowego kauczuku butadienowo-styrenowego (SSBR). Powinny one w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2.

Jest to również główny powód, dla którego lubię pracować w Synthosie: mogę pomóc w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości dla stosowania kauczuku syntetycznego. Ponadto mam również możliwość pracy z kolegami z wszystkich sektorów firmy. Od chemików i inżynierów po pracowników produkcji, marketingu i sprzedaży, nasz zespół projektowy skupia ludzi o unikalnym połączeniu dobrze ugruntowanej wiedzy.

 

Sarah Lott Inżynier projektu

Jako inżynier chemik pracuję w Synthosie w dziale Improvement Engineering. Z zamiłowania do pracy technicznej jestem odpowiedzialna za optymalizację i dalszy rozwój instalacji. W moich poprzednich miejscach pracy byłam odpowiedzialna za planowanie, rozwój i budowę instalacji. Niestety, prawie nie miałam styczności z produkcją i rozwojem produktów.

W Synthosie jest inaczej: Lubię wyzwania, które niesie ze sobą kauczuk. Klei się, spływa i jest trudny w obróbce. Na proces produkcyjny ma wpływ wiele zmiennych. Więcej niż myślałam. Także przy czyszczeniu instalacji trzeba wykonać dużo pracy ręcznej. Ekscytujące doświadczenia, które poszerzyły moje horyzonty.

Również jeśli chodzi o rozwój osobisty Synthos bije na głowę moich poprzednich pracodawców: Wdrożenie się było dla mnie bardzo przyjemne. Nawet dziś ze wszystkich stron widać ogromną chęć pomocy. Każdy w zespole posiada odpowiednią kombinację wiedzy i doświadczenia. A wisienką na torcie jest to, że: koledzy również przekazują sobie doświadczenie i zawsze włączają „nowych” kolegów. Tworzy to wspaniałą atmosferę pracy, w której ludzie chętnie współpracują i angażują się.

Rozwijaj się razem z nami

Jeżeli ważna jest dla Ciebie dobra atmosfera w pracy i możliwość osobistego rozwoju – nie wahaj się!
Sprawdź aktualne oferty pracy i dołącz do naszego zespołu!

Sprawdź oferty pracy