Pomagamy rozwijać Twój biznes

Produkujemy i dostarczamy polistyreny (PS) wspierające działalność zakładów produkcyjnych oraz firm gastronomicznych.

Synthos PS

Polistyreny dostarczane pod nazwą handlową SYNTHOS PS – są produkowane metodą ciągłej polimeryzacji blokowej w Synthos Dwory Sp. z o.o. (w Polsce) oraz w Synthos Kralupy a.s.
(w Republice Czeskiej). Nasza grupa produkuje
i oferuje swoim odbiorcom polistyren o wysokiej
i stabilnej jakości.

Skład polistyrenów SYNTHOS PS spełnia wymagania stawiane materiałom, które mogą być wykorzystywane do wytwarzania produktów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Polistyren

Jest jednym z najstarszych i najczęściej używanych tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, dzięki którym znajduje zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji.

Polistyreny, które produkujemy w Synthos są wykorzystywane jako surowiec do produkcji m.in. opakowań artykułów spożywczych, napojów, jednorazowych naczyń w branży fast food, artykułów konsumpcyjnych i ich opakowań, artykułów elektrotechnicznych i elektronicznych, opakowań nośników audio i video, w sprzęcie laboratoryjnym i medycznym, zabawek, części dla przemysłu meblowego, samochodowego, elektrotechnicznego i maszynowego, EPS i XPS.

Kleje

Papermax® są wodnymi klejami dyspersyjnymi, niezawierającymi rozpuszczalników i przystosowanymi do natychmiastowego użycia. Świetnie nadają się m.in. do produkcji różnego rodzaju opakowań z papieru i tektury, a także mogą zostać wykorzystane w wielu innych zastosowaniach wykorzystujących papier.

Są dopuszczone do kontaktu z żywnością, a wybrane z nich są biodegradowalne i biokompostowalne.
W naszej ofercie, oprócz klejów do produkcji opakowań, można znaleźć również wodne dyspersje do klejów wiecznie żywych typu PSA. Kleje Synexil® APS idealnie nadają się do produkcji pigmentowanych oraz transparentnych taśm samoprzylepnych i etykiet.

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas