Kauczuk butadienowy BR

Kauczuk butadienowy na bazie katalizatora neodymowego (wysoka zawartość cis – polibutadienu)

Kauczuk butadienowy bazujący na katalizatorze neodymowym służy do produkcji mieszanek gumowych, stosowanych do wytwarzania opon samochodowych oraz różnych wyrobów technicznych.

Z uwagi na niski poziom polidyspersji, temperatury zeszklenia oraz strukturę liniową – jest przeznaczony głównie do mieszanek do opon o niskich oporach toczenia oraz doskonałej odporności.

Kauczuk butadienowy na bazie katalizatora neodymowego jest otrzymywany w procesie polimeryzacji w roztworze. Zawiera około 97% struktury cis, jest stabilizowany antyutleniaczem nieplamiącym i nie zawiera plastyfikatora.

Kauczuk butadienowy NdBR produkuje się w formie kostek (bel), które są zawijane w folię polietylenową (PE) oraz pakowane do zwrotnych skrzyń metalowych. W takiej formie dostarczane są bezpośrednio do klientów.

Wszystkie produkty SYNTECA® NdBR są wyprodukowane zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju zgodnie z certyfikacją ISCC Plus.

Kauczuk butadienowy na bazie katalizatora litowego (niska zawartość cis-polibutadienu)

Ten rodzaj kauczuku butadienowego jest używany w celu modyfikacji plastików (HIPS i ABS), jako składnik mieszanek do produkcji opon samochodowych, a także do innych wyrobów z gumy.

Kauczuk o niskiej zawartości cis-polibutadienu powstaje w procesie polimeryzacji anionowej butadienu – w rozpuszczalniku węglowodorowym, bazującej na katalizatorze litowym.

Kauczuk butadienowy LiBR jest produkowany w formie kostek (bel), które są zawijane w folię polietylenową (PE) albo polistyrenową (PS) oraz pakowane do zwrotnych skrzyń metalowych albo bezzwrotnych drewnianych. W takiej formie dostarczane są bezpośrednio do klientów.

Typy

TypKatalizatorAntyutleniaczLepkość wg Mooney’aZawartość struktury cis (%)Lepkość roztworu w styrenie (mPas)Zastosowanie
SYNTECA® 44NeodymNieplamiący4497-Opony samochodowe, taśmy przenośnikowe, węże, techniczne wyroby gumowe
SYNTECA® 44GNeodymNieplamiący4497-Piłki golfowe
SYNTECA® 63NeodymNieplamiący6397-Opony samochodowe
SYNTECA® 50LLitNieplamiący5038-Opony samochodowe, techniczne wyroby gumowe
SYNTECA® 50LPLitNieplamiący5038180Modyfikacja plastików
SYNTECA® 40LPSLitNieplamiący403890Modyfikacja plastików
SYNTECA® 35LPSLitNieplamiący353835Modyfikacja plastików

Karty techniczne (TDS) i bezpieczeństwa (SDS) są dostępne na prośbę klienta po wypełnieniu formularza kontaktowego

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas