Dbamy o ciepło Twojego domu

Jesteśmy największym w Europie producentem polistyrenu do spieniania (EPS) oraz głównym dostawcą płyt XPS w Europie Środkowej.

Nasze rozwiązania znajdują szerokie zastosowanie w branży budowlanej.

Posiadamy wiele rozwiązań dla branży budowlanej: od polistyrenu ekspandowanego, przez gotowe płyty XPS, aż do surowców niezbędnych w produkcji materiałów chemii budowlanej.

Rosnące koszty energii oraz wzrost zaangażowania w dbałość o środowisko naturalne zmuszają nas do stosowania bardziej zaawansowanych i jeszcze efektywniejszych materiałów termoizolacyjnych. Mają one za zadanie utrzymywać temperaturę wewnątrz budynków na oczekiwanym przez użytkowników poziomie, a dodatkowo chronić przed wpływem temperatury zewnętrznej (zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim).

W Europie zauważalny jest mocny trend zmierzający ku zmniejszaniu zużycia energii finalnej.

Dzieje się tak m.in. z uwagi na uchwalone przez Unię Europejską dyrektywy – dotyczące konieczności zmniejszenia energochłonności budynków oraz wprowadzenia programów wspierających oszczędzanie energii.

Szacuje się, że aż 60% termoizolacji budynków na polskim rynku wykonywanych jest ze styropianu – produktu, którego surowcem jest polistyren ekspandowany EPS.

Jak podają różne źródła – nawet 85% całkowitej produkcji styropianu wykorzystywane jest do ocieplania fasad budynków. W świetle przytoczonych trendów oraz zmian w prawie europejskim szacuje się stały wzrost tej wartości.

Płyty EPS mają również zastosowanie jako materiał izolacji akustycznej, pełniący rolę ochrony przed nadmiernym hałasem.

Polistyren ekspandowany oferowany przez Synthos służy głównie do produkcji płyt styropianowych.

Jest najpopularniejszym materiałem termoizolacyjnym na rynku budowlanym. Zawdzięcza to przede wszystkim swoim właściwościom, które sprawiają, że jest najbardziej efektywnym materiałem w zakresie termoizolacyjności – z atrakcyjną relacją ceny do jakości.

Do jego dodatkowych zalet zaliczamy m.in. łatwość montażu, wyśmienite parametry wytrzymałościowe i niezwykle dziś istotną – zdolność do recyklingu.

EPS jest bowiem jedynym na rynku produktem termoizolacyjnym dającym możliwość jego pełnego recyklingu.

Dowiedz się więcej

Synthos XPS Prime

Kolejnym produktem Synthos dedykowanym dla rynku budowlanego są gotowe płyty Synthos XPS PRIME.

Jest to nowoczesny materiał termoizolacyjny stworzony z myślą o ekologii. Jego nowoczesna formuła stanowi rozwinięcie, docenianej przez klientów w wielu krajach, białej płyty Synthos XPS.

Płyty są produktami końcowymi – gotowymi materiałami budowlanymi. Synthos XPS PRIME jest materiałem uformowanym w postać płyty w procesie bezpośredniego spieniania i wytłaczania (ekstruzji).

Płyty charakteryzują się specyficzną, zamkniętokomórkową strukturą pianki o niskiej gęstości i gładkiej powierzchni. Posiadają symbol GREEN LAMBDA, który jest wyrazem dążenia Grupy Synthos do oferowania innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie, niewywierających negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Dowiedz się więcej

Dyspersje wodne

Synthos jest również producentem zaawansowanych dyspersji wodnych, dostępnych pod markami Synexil® i Osakryl®.

W technologiach naszych dyspersji łączymy ze sobą lata doświadczeń z energią i ambicją zespołu R&D, popartą nieustanną obecnością naszych pracowników na wszystkich istotnych światowych konferencjach i kongresach dotyczących technologii polimeryzacji emulsyjnej oraz wydarzeń branżowych.

Dostosowanie do potrzeb wymagającego rynku motywuje Synthos do opracowywania produktów z użyciem coraz bardziej zaawansowanych technologii. Nasi klienci są dla nas inspiracją do doskonalenia zarówno oferty handlowej, jak i towarzyszącego jej serwisu technicznego.

Dowiedz się więcej

Lateksy

Lateksy to kolejny produkt Synthos znajdujący zastosowanie w budownictwie.

Jesteśmy producentem butadienowo-styrenowych lateksów: zatężonych, karboksylowanych oraz samosieciujących. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom są z powodzeniem stosowane przy impregnacji siatek podtynkowych czy produkcji izolacji na bazie emulsji bitumicznych.

W swojej ofercie posiadamy również produkty niezawierające donorów formaldehydu.

Nasze lateksy poza zastosowaniem w budownictwie są również wykorzystywane do produkcji materaców oraz impregnacji materiałów nietkanych.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas