Zmierzamy w zielonym kierunku

Posiadamy bogate portfolio zaawansowanych technologicznie kauczuków, które napędzają pozytywne zmiany w branży motoryzacyjnej.

Synthos jest jednym z największych producentów kauczuków syntetycznych na świecie.

W naszej ofercie znajdują się kauczuki butadienowo-styrenowe (ESBR) – jesteśmy ich największym producentem w Europie. Ponadto, oferujemy kauczuki polibutadienowe na katalizatorze neodymowym (NdBR) oraz kauczuki wysokostyrenowe (HSR).

Stawiamy na ekologię

Nasza długoterminowa strategia Grupy Synthos zakłada rozwój portfolio o produkty, które są: zrównoważone, zasobooszczędne i pozostawiają wyłącznie minimalny ślad środowiskowy.

Obecnie całą naszą energię koncentrujemy na uzyskaniu kauczuku syntetycznego z surowców odnawialnych, co jest możliwe dzięki produkcji biobutadienu z bioetanolu.

BIOMOTION, czyli krok w stronę rozwoju technologii bazującej na surowcach odnawialnych.

Projekt jest oparty na koncepcji zaawansowanych technologicznie biokomponentów (biobutadienu) i kauczuków służących do produkcji bardziej przyjaznych środowisku opon.

Wykorzystując w tym celu biokomponenty – oszczędzamy środowisko naturalne. Robimy to poprzez zastąpienie tradycyjnego surowca (ropy naftowej), nowoczesną i ekologiczną – biomasą. Dzięki temu nasze kauczuki SSBR i NdBR oszczędzają zarówno energię, jak i środowisko naturalne.

Projekt BIOMOTION ma realizować takie cele, jak:

  • Produkcja kauczuków przy wykorzystaniu surowców odnawialnych,
  • Neutralność CO2 i poszanowanie energii,
  • Dążenie do usprawnienia systemu recyclingu opon.

Najnowocześniejsze zaplecza badawczo-rozwojowe

Posiadamy trzy centra badawczo-rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt.

Za ich obsługę odpowiadają doświadczeni specjaliści, którzy pracują nad tworzeniem zaawansowanych materiałów dla zrównoważonych, ekologicznych i wysokowydajnych zastosowań.

Ponadto, bardzo ściśle współpracujemy z uniwersytetami na całym świecie, a także oraz intensywnie wspieramy rozwój naszych klientów.

Rozwój kauczuku butadienowego na bazie bio surowców

Działalność Synthos idealnie wpisuje się w trend zastępowania produktów “wolnymi od surowców kopalnych”. W tym celu rozwijamy produkcję surowców pochodzących z zasobów odnawialnych.

W przypadku polibutadienu jedynym monomerem używanym do jego produkcji jest butadien. Zastąpienie standardowego, rozszczepialnego butadienu butadienem z zasobów odnawialnych pozwoli nam produkować polibutadien w 100% z zasobów odnawialnych. A to z kolei przełoży się na fakt, iż nasi klienci (zwłaszcza z branży przemysłu samochodowego) zyskają rozwiązanie, które jest w pełni BIO.

Rozwój nowych rodzajów kauczuku syntetycznego i ich zastosowań

Rozwój zielonych produktów w połączeniu, z najnowszą technologią i zrównoważonymi surowcami, jest jednym z głównych czynników napędzających działalność badawczo-rozwojową firmy Synthos.

Ma ona na celu oferowanie naszym klientom najbardziej zaawansowanych produktów do ich wysokowydajnych, ekologicznych i zrównoważonych zastosowań.

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas