Kauczuki syntetyczne - nowa era zrównoważonych rozwiązań

Posiadamy bogate portfolio zaawansowanych technologicznie kauczuków, które napędzają pozytywne zmiany w branży motoryzacyjnej.

Synthos jest wiodącym światowym producentem kauczuku syntetycznego

W kontaktach z naszymi klientami koncentrujemy się na pomaganiu im w osiąganiu celów w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i wytwarzaniu produktów z kauczuku syntetycznego dla szerokiej gamy branż, w tym do opon i technicznych wyrobów gumowych, zawsze koncentrując się na wydajności, niezawodności i zrównoważonym rozwoju.

Nasze bogate portfolio produktów obejmuje kauczuki butadienowo-styrenowe (SSBR), emulsyjne kauczuki butadienowo-styrenowe (ESBR) oraz kauczuki butadienowe o wysokiej lub niskiej zawartości cis-polibutadienu (NdBR, NiBR i LiBR). Oferujemy również wysokowydajny proszek gumowy pochodzący z recyklingu wyselekcjonowanych opon wycofanych z eksploatacji.

Stawiamy na ekologię - mobilność jutra ze zmniejszonym śladem środowiskowym

Jesteśmy innowatorem i ściśle współpracujemy z globalnymi producentami opon w celu opracowania rozwiązań, które mają mniejszy wpływ na środowisko, takich jak  materiały bieżnika o niższych oporach toczenia zapewniająca lepszą efektywność energetyczną, lepszą odporność opon na ścieranie oraz ograniczenie powstawania mikroplastiku.

Poprzez innowacje, współpracę i partnerstwo koncentrujemy wszystkie nasze wysiłki na opracowywaniu zrównoważonych, zasobooszczędnych rozwiązań z kauczuku syntetycznego dla dzisiejszych i przyszłych form mobilności.

Inwestujemy w zieloną przyszłość

Koncentrujemy się na wprowadzaniu zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. W tym celu inwestujemy w rozwój, zielone technologie i budowanie partnerstw, które wykorzystują naukę w innowacjach o obiegu zamkniętym.

Chcemy stworzyć świat, w którym wszystkie nasze kauczuki syntetyczne produkujemy przy użyciu zasobów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Trwają już prace nad zwiększeniem udziału surowców pochodzenia biologicznego w całym łańcuchu wartości, abyśmy mogli zmniejszyć wpływ naszych produktów na środowisko i pomóc naszym klientom zrobić to samo. Nasi naukowcy opracowali zaawansowaną technologię biobutadienu, która wykorzystuje odnawialny, pochodzenia biologicznego surowiec etanolowy do produkcji kauczuku syntetycznego dla producentów opon – największych klientów branży kauczuku syntetycznego.

Nawiązaliśmy współpracę z Lummus Technology w celu dalszej optymalizacji rozwoju i komercjalizacji tej technologii, a budowa naszego zakładu ma rozpocząć się w 2023 r. z planowaną roczną zdolnością produkcyjną 40 000 MT.

Najnowocześniejsze zaplecza badawczo-rozwojowe

Dostosowaliśmy naszą strategię innowacji do celu naszych klientów, jakim jest znaczne ograniczenie emisji CO2. Posiadamy dwa centra badawczo-rozwojowe w Oświęcimiu (Polska) i Schkopau (Niemcy), gdzie nasz duży zespół chemików, ekspertów w dziedzinie technologii i przetwarzania jest zaangażowany w przyspieszenie rozwoju zaawansowanych materiałów i rozwiązań dla zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska i wysoce wydajnych zastosowań.

W ramach inwestycji w sukces naszych klientów w 2018 roku został otwarty najnowocześniejszy zakład pilotażowy SSBR.

Na tym nie kończą się nasze inwestycje w przyszłość: współpracujemy z uniwersytetami na całym świecie nad nowymi i innowacyjnymi projektami badawczymi.

Certyfikacja bilansu masy ISCC

Jako jeden z największych na świecie producentów kauczuku syntetycznego, jesteśmy bardzo świadomi naszej odpowiedzialności za dążenie do zerowej emisji netto w branży, w której działamy. Ważnym kamieniem milowym na tej drodze było stanie się pierwszym producentem kauczuku syntetycznego, który zaoferował całe swoje portfolio produktów z certyfikatem ISCC Plus.

Nasze produkty z certyfikatem International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) umożliwiają naszym klientom składanie wiarygodnych deklaracji środowiskowych dla ich produktów. ISCC to uznawany na całym świecie certyfikat, który zapewnia identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw. Wszystkie nasze fabryki kauczuku syntetycznego posiadają certyfikat ISCC Plus, a wszystkie nasze typy komercyjne są dostępne jako produkty  bio /cyrkularne w ramach certyfikacji ISCC.

Naszą wizją jest zrównoważona przyszłość kauczuku syntetycznego i jego zastosowań

Zrównoważony rozwój jest kluczowym czynnikiem napędzającym nasze działania badawczo-rozwojowe, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom najbardziej zaawansowane portfolio produktów w branży kauczuku syntetycznego.

Koncentrujemy się na inwestowaniu w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz opracowywaniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie produktów o lepszym profilu środowiskowym.

Nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju oznacza, że do 2028 r. będziemy korzystać z energii całkowicie bezemisyjnej, a do 2050 r. będziemy neutralni dla klimatu.

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas