Kauczuki syntetyczne - nowa era zrównoważonych rozwiązań

Posiadamy bogate portfolio zaawansowanych technologicznie kauczuków, które napędzają pozytywne zmiany w branży motoryzacyjnej.

Synthos Rubber Circularity Award

Synthos, globalny lider rynkowy i technologiczny w dziedzinie zaawansowanych kauczuków syntetycznych i materiałów oponiarskich, ogłosił swój pierwszy międzynarodowy konkurs badawczy. Nagroda Synthos Rubber Circularity Award ma na celu wspieranie innowacyjnych pomysłów i rozwiązań, które doprowadzą do opracowania przełomowej platformy technologicznej, która znacząco poprawi efektywność środowiskową mieszanek do opon na bazie kauczuku syntetycznego, wspierając jednocześnie cele zrównoważonego rozwoju globalnego sektora motoryzacyjnego i oponiarskiego.

Zwycięski instytut badawczy lub uniwersytet otrzyma trzyletni pakiet środków na wsparcie dedykowanego młodszego zespołu badawczego. Wnioskodawcy muszą przesłać swoje propozycje do 31 sierpnia. Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich pomysłów podczas wydarzenia w Schkopau w Niemczech w środę 11 października 2023 r.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej nagrodzie, więcej szczegółów znajdziesz w sekcji „Nasze rozwiązania”.

Stawiamy na ekologię - mobilność jutra ze zmniejszonym śladem środowiskowym

Jesteśmy innowatorem i ściśle współpracujemy z globalnymi producentami opon w celu opracowania rozwiązań, które mają mniejszy wpływ na środowisko, takich jak  materiały bieżnika o niższych oporach toczenia zapewniająca lepszą efektywność energetyczną, lepszą odporność opon na ścieranie oraz ograniczenie powstawania mikroplastiku.

Poprzez innowacje, współpracę i partnerstwo koncentrujemy wszystkie nasze wysiłki na opracowywaniu zrównoważonych, zasobooszczędnych rozwiązań z kauczuku syntetycznego dla dzisiejszych i przyszłych form mobilności.

Inwestujemy w zieloną przyszłość

Koncentrujemy się na wprowadzaniu zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. W tym celu inwestujemy w rozwój, zielone technologie i budowanie partnerstw, które wykorzystują naukę w innowacjach o obiegu zamkniętym.

Chcemy stworzyć świat, w którym wszystkie nasze kauczuki syntetyczne produkujemy przy użyciu zasobów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Trwają już prace nad zwiększeniem udziału surowców pochodzenia biologicznego w całym łańcuchu wartości, abyśmy mogli zmniejszyć wpływ naszych produktów na środowisko i pomóc naszym klientom zrobić to samo. Nasi naukowcy opracowali zaawansowaną technologię biobutadienu, która wykorzystuje odnawialny, pochodzenia biologicznego surowiec etanolowy do produkcji kauczuku syntetycznego dla producentów opon – największych klientów branży kauczuku syntetycznego.

Nawiązaliśmy współpracę z Lummus Technology w celu dalszej optymalizacji rozwoju i komercjalizacji tej technologii, a budowa naszego zakładu ma rozpocząć się w 2023 r. z planowaną roczną zdolnością produkcyjną 40 000 MT.

Najnowocześniejsze zaplecza badawczo-rozwojowe

Dostosowaliśmy naszą strategię innowacji do celu naszych klientów, jakim jest znaczne ograniczenie emisji CO2. Posiadamy dwa centra badawczo-rozwojowe w Oświęcimiu (Polska) i Schkopau (Niemcy), gdzie nasz duży zespół chemików, ekspertów w dziedzinie technologii i przetwarzania jest zaangażowany w przyspieszenie rozwoju zaawansowanych materiałów i rozwiązań dla zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska i wysoce wydajnych zastosowań.

W ramach inwestycji w sukces naszych klientów w 2018 roku został otwarty najnowocześniejszy zakład pilotażowy SSBR.

Na tym nie kończą się nasze inwestycje w przyszłość: współpracujemy z uniwersytetami na całym świecie nad nowymi i innowacyjnymi projektami badawczymi.

Certyfikacja bilansu masy ISCC

Jako jeden z największych na świecie producentów kauczuku syntetycznego, jesteśmy bardzo świadomi naszej odpowiedzialności za dążenie do zerowej emisji netto w branży, w której działamy. Ważnym kamieniem milowym na tej drodze było stanie się pierwszym producentem kauczuku syntetycznego, który zaoferował całe swoje portfolio produktów z certyfikatem ISCC Plus.

Nasze produkty z certyfikatem International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) umożliwiają naszym klientom składanie wiarygodnych deklaracji środowiskowych dla ich produktów. ISCC to uznawany na całym świecie certyfikat, który zapewnia identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw. Wszystkie nasze fabryki kauczuku syntetycznego posiadają certyfikat ISCC Plus, a wszystkie nasze typy komercyjne są dostępne jako produkty  bio /cyrkularne w ramach certyfikacji ISCC.

Naszą wizją jest zrównoważona przyszłość kauczuku syntetycznego i jego zastosowań

Zrównoważony rozwój jest kluczowym czynnikiem napędzającym nasze działania badawczo-rozwojowe, dzięki czemu możemy zaoferować naszym klientom najbardziej zaawansowane portfolio produktów w branży kauczuku syntetycznego.

Koncentrujemy się na inwestowaniu w nisko- i zeroemisyjne źródła energii oraz opracowywaniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie produktów o lepszym profilu środowiskowym.

Nasza Strategia Zrównoważonego Rozwoju oznacza, że do 2028 r. będziemy korzystać z energii całkowicie bezemisyjnej, a do 2050 r. będziemy neutralni dla klimatu.

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas