Materiały izolacyjne

Synthos EPS

Polistyren do spieniania (PS-E lub EPS) jest tworzywem polimerowym zawierającym w swoim składzie pentan umożliwiający spienianie. EPS może zawierać dodatki nadające uzyskanej piance styropianowej specyficzne własności użytkowe. Do ważnych składników należą środki uniepalniające, zmniejszające przewodnictwo cieplne, obniżające absorpcję wody, a także smary zewnętrzne ułatwiające procesy przetwarzania czy środki barwiące.

Synthos S.A. jest największym producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie.

EPS produkowany przez zakłady Synthos oferowany jest pod nazwami handlowymi InVento, Silver i InSphere (EPS typy budowlane) oraz InPacto (EPS opakowaniowe). Bogate portfolio produktowe jest najbardziej kompleksową ofertą dostępną dla klientów europejskich.

Synthos XPS

XPS (polistyren ekstrudowany) jest nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który zdobył szerokie uznanie branży budowlanej, a jego popularność rynkowa stale wzrasta.

Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odpornością na działanie wilgoci oraz wysoką wytrzymałością. Dzięki zamkniętokomórkowej budowie wewnętrznej – wykazuje szereg unikalnych cech, bardzo przydatnych w budownictwie.

XPS PRIME oceniany jest przez naszych klientów jako najlepszy materiał w swojej kategorii. Jego charakterystyki zdobyły uznanie międzynarodowych instytutów badawczych.

Dowiedz się więcej

Kampania edukacyjna

    Z końcem września 2023 roku ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna #poznajstyropian, której Synthos jest partnerem. Kampania ma na celu pokazanie właściwości płyt styropianowych oraz korzyści płynących z izolacji domu za ich pomocą.

    Kampania odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania inwestorów – z uwzględnieniem potrzeb i różnych filarów tematycznych. Zarówno dotyczących kwestii ekonomicznych, jak i środowiskowych. Co więcej, na przykładzie rodziny „Mądrych Inwestorów” zaadresowano za pomocą animacji pytania i problemy, z którymi mierzą się polskie rodziny w zakresie termoizolacji. Kampania bazuje na raportach i obliczeniach niezależnych instytucji badawczych. Celem jest wskazanie jak najszerszego punktu widzenia i umożliwienie podjęcia świadomego wyboru w zakresie termoizolacji.

    Jednym z filarów kampanii jest możliwość samodzielnego dokonania obliczeń korzyści płynących z termoizolacji. Dostępny na stronie www.poznajstyropian.pl darmowy kalkulator pokazuje nie tylko spełnienie obowiązujących przepisów technicznych, ale również szacuje oszczędności finansowe i środowiskowe, jak np. redukcja emisji CO2. Jest to szczególnie istotne w perspektywie fali renowacji i konieczności termomodernizacji budynków.

    Inwestorzy planujący budowę nowego domu mogą także sprawdzić korzyści płynące z zastosowania grubszej warstwy izolacji lub posiadającej lepsze parametry izolacyjne.
    Kampania jest realizowana pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu EUMEPS.

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas