Materiały izolacyjne

Synthos EPS

Polistyren do spieniania (PS-E lub EPS) jest tworzywem polimerowym zawierającym w swoim składzie pentan umożliwiający spienianie. EPS może zawierać dodatki nadające uzyskanej piance styropianowej specyficzne własności użytkowe. Do ważnych składników należą środki uniepalniające, zmniejszające przewodnictwo cieplne, obniżające absorpcję wody, a także smary zewnętrzne ułatwiające procesy przetwarzania czy środki barwiące.

Synthos S.A. jest największym producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie.

EPS produkowany przez zakłady Synthos oferowany jest pod nazwami handlowymi InVento, Silver i InSphere (EPS typy budowlane) oraz InPacto (EPS opakowaniowe). Bogate portfolio produktowe jest najbardziej kompleksową ofertą dostępną dla klientów europejskich.

Synthos XPS

XPS (polistyren ekstrudowany) jest nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym, który zdobył szerokie uznanie branży budowlanej, a jego popularność rynkowa stale wzrasta.

Charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, odpornością na działanie wilgoci oraz wysoką wytrzymałością. Dzięki zamkniętokomórkowej budowie wewnętrznej – wykazuje szereg unikalnych cech, bardzo przydatnych w budownictwie.

XPS PRIME oceniany jest przez naszych klientów jako najlepszy materiał w swojej kategorii. Jego charakterystyki zdobyły uznanie międzynarodowych instytutów badawczych.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas rozwiązań?

Napisz do nas