Synthos S.A., to europejski koncern chemiczny i kluczowy gracz na światowym rynku kauczuków syntetycznych. Jesteśmy największym europejskim producentem polistyrenu do spieniania (EPS) oraz największym w Środkowej Europie producentem i dostawcą płyt XPS.

Nasza działalność opiera się głównie na sprzedaży wyrobów chemicznych wykorzystanych jako surowce i produkty pośrednie w szerokiej gamie gałęzi przemysłu, w szczególności w przemyśle samochodowym, w branży opakowań oraz w branży budowlanej.

 

Nasze zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Europie Środkowej (Polska i Czechy) oraz w Europie Zachodniej (Holandia i Francja).


Siedziba firmy znajduje się w Polsce,
w Oświęcimiu. Obecnie zatrudniamy ponad 3200 osób.

 

Kauczuki Syntetyczne

Podstawowy segment działalności Grupy. Odbiorcami ok. 80% wolumenu sprzedaży produktów tego segmentu są główni gracze rynku oponiarskiego, w tym Michelin, Continental, Bridgestone, Goodyear i Pirelli. 

Za pozostałe 20% wolumenu sprzedaży odpowiadają inne rynki, w tym m.in. producenci technicznych wyrobów kauczukowych, spodów do obuwia, przewodów elastycznych i przenośników taśmowych.

Synthos S.A., 

 

to europejski koncern chemiczny 
i kluczowy gracz 
na światowym rynku kauczuków syntetycznych


Materiały IzolacyjneW jego skład wchodzą trzy podstawowe rodzaje produktów różniących się przeznaczeniem:

1). Polistyren do spieniania („EPS”), stosowany przede wszystkim do produkcji płyt do izolacji termicznej, stanowiących podstawowy materiał do izolacji termicznej w Europie Środkowej.

 

2). Polistyreny przeznaczenia ogólnego („GPPS”) oraz polistyreny wysokoudarowe („HIPS”), stosowane głównie w przemyśle opakowań artykułów spożywczych.

3). Płyty z polistyrenu ekstrudowanego („XPS”). XPS ma zastosowanie głównie w przemyśle budowlanym, jako materiał do izolacji termicznej budynków, dachów o odwróconym układzie warstw, posadzek oraz do izolacji mostków cieplnych oraz murów szczelinowych.
 


Dyspersje, Kleje i Lateksy

Składa się z trzech grup produktów:
1). Dyspersje akrylowe, styrenowo-akrylowe oraz winylowe. Ich głównym zastosowaniem jest produkcja farb, tynków akrylowych, preparatów gruntujących, uszczelniaczy oraz wielu innych wyrobów chemii budowlanej, a także klejów do drewna oraz dla przemysłu papierniczego. 

2). Kleje, które znajdują zastosowanie głównie w przemyśle drzewnym, meblowym oraz papierniczym.
 
3). Lateksy butadienowo-styrenowe stosowane głównie do produkcji wyrobów piankowych oraz dywanów.


Agro


Zajmuje się produkcją i sprzedażą środków ochrony roślin, zapraw nasiennych, biocydów oraz nawozów dolistnych.

Produkty reprezentujące poszczególne kategorie zapewniają ochronę upraw od siewu do zbiorów, zabezpieczając rośliny przed niszczącym działaniem grzybów chorobotwórczych, szkodników i chwastów oraz dostarczają roślinom niezbędnych mikro- i makroelementów w postaci specjalistycznych nawozów.


Obok produkcji pestycydów, segment Agro oferuje również usługi dla klientów krajowych i zagranicznych w zakresie formulacji oraz konfekcji płynnych i zawiesinowych środków ochrony roślin.