Pricing Analyst

01

Twój zakres obowiązków

  • ustrukturyzowany monitoring otoczenia konkurencyjnego przy pomocy narzędzi online i offline
  • analiza konkurencyjności w łańcuchu wartości z uwzględnieniem pozycji kosztowej i rynkowej oraz rekomendacje dot. pozycjonowania cenowego
  • tworzenie i zarządzanie pricing’owymi bazami danych (m.in. ceny, warunki sprzedaży zawarte w umowach długoterminowych oraz obowiązujące poza umowami)
  • współtworzenie narzędzi analitycznych i modeli prognostycznych niezbędnych dla dostarczenia właściwej informacji zarządczej oraz ustalania celów sprzedażowych
  • analiza i raportowanie wpływu polityki cenowej na całkowitą rentowność biznesu oraz poszczególnych rynków, klientów i produktów
  • współtworzenie raportów zarządczych z rekomendacjami dla zespołu sprzedaży oraz dla Zarządu
  • współtworzenie strategii i polityki cenowej celem poprawy rentowności
  • utrzymywanie narzędzi służących do analizy efektywności procesów handlowych i rekomendowanie usprawnień
02

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe – warunek konieczny; preferowani absolwenci kierunków ekonomicznych, np. marketing, zarządzanie, controlling, ekonometria
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku analitycznym w środowisku B2B – warunek konieczny; preferowani kandydaci z doświadczeniem w branży materiałów budowlanych bądź półproduktów chemicznych
  • mocne zainteresowanie tematyką pricingu – warunek konieczny; preferowani kandydaci posiadający już doświadczenie w analizie cen, zarządzaniu przychodami
  • swobodna komunikacja ustna i pisemna w j. angielskim; co najmniej na poziomie B2 – warunek konieczny
  • zaawansowane umiejętności posługiwania się pakietem MS Office, w szczególności Excel i PowerPoint – warunek konieczny
  • mile widziane doświadczenie w korzystaniu z systemów klasy CRM i ERP (w szczególności SAP)
  • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu bazami danych oraz budowaniu modeli statystycznych
  • mile widziane doświadczenie w tworzeniu raportów w narzędziach BI (w szczególności SAP)
  • mile widziana umiejętność prowadzenia efektywnej komunikacji ze współpracownikami różnych szczebli (wł. top management) i reprezentujących różne obszary biznesu (np. sprzedaż, finanse); łatwość w syntetycznym tłumaczeniu złożonych zjawisk i wyciąganiu wniosków z danych
  • prawo jazdy kat. B
03

Oferujemy

Stabilne zatrudnienie
Ciekawe i angażujące projekty
Nowoczesne zaplecze badawcze
Możliwość rozwoju osobistego i zawodowego
Udział w szkoleniach i warsztatach
Swobodny przepływ wiedzy i wsparcie ekspertów
Narzędzia niezbędne do pracy oraz dostęp do platformy e-learningowej
Ciekawe działania w ramach inicjatyw społecznych
Dobrą atmosferę i pracę w międzynarodowym zespole
Dofinansowanie z funduszu świadczeń socjalnych
04

Pokaż nam swój pierwiastek wyjątkowości

Pierwiastek wyjątkowości Ws Współpraca
Pierwiastek wyjątkowości Do Doświadczenie
Pierwiastek wyjątkowości W Wielozadaniowość

Zainteresowała Cię ta oferta pracy?

05

Lokalizacja

Nie znalazłeś oferty dla siebie?

Jeżeli nie znalazłeś oferty pracy dla siebie, a bardzo chciałbyś do nas dołączyć, prześlij swoje CV do naszej Puli Talentów.

Wyślij CV