Synthos S.A. może szybko i efektywnie rozwijać innowacyjne produkty, zgodne z oczekiwaniami klientów, dzięki utrzymywaniu sieci relacji z renomowanymi instytutami naukowymi z całego świata. Postrzegamy badania i rozwój jako narzędzie skutecznej konkurencji, dlatego prowadzimy wiele projektów i przeznaczamy na nie znaczne środki.

Towarzyszy nam ciągły progres i chęć wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Rozwój naszych produktów opiera się przede wszystkim na własnych badaniach realizowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego zadaniem jest opracowywanie i wdrażanie do produkcji nowych, innowacyjnych produktów, w tym przede wszystkim nowych rodzajów kauczuków syntetycznych. Naszym celem jest systematyczne podnoszenie konkurencyjności jakościowej i kosztowej w relacji do czołowych przedsiębiorstw branży chemicznej.

Strategia Synthos S.A. zakłada budowanie wartości firmy poprzez wzrost innowacyjności i wprowadzanie na rynek nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie produktów w kluczowych dla nas obszarach tj: kauczuki syntetyczne, materiały izolacyjne, polimery powłokotwórcze (dyspersje,lateksy), kleje, agro oraz segment CARE.