Zarząd i rada nadzorcza

  • /A

Zbigniew Warmuz

Prezes Zarządu

Zbigniew Warmuz ma 52 lata. Absolwent Technikum Chemicznego w Gliwicach
i Akademii Ekonomicznej w Katowicach. 

czytaj więcej

Tomasz Piec

Wiceprezes Zarządu

Magister Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie,
na kierunku Zarządzanie
i Marketing 1994 rok. Absolwent Uniwersytetu w Kopenhadze Zarządzanie relacjami
w Biznesie 1992 rok.

czytaj więcej

W latach 1984 – 2006 pracował w POCH S.A. zaczynając od stanowiska aparatowego. W 1999 został kierownikiem odpowiedzialnym za sprzedaż grupy produktów dla przemysłu ciężkiego i galwanizerni. Do 2002 roku pracował na stanowisku Kierownika Działu Sprzedaży i Marketingu a następnie został Głównym Inżynierem i Dyrektorem Produkcji. Pełnił również funkcję prokurenta w tej Spółce. Od 2007 roku pracuje w Grupie Kapitałowej Synthos. Zarządzał m.in. Spółkami produkcyjnymi w Polsce i w Czechach oraz bezpośrednio nadzorował największe procesy inwestycyjne.

Zwiń

Akademia Gastronomii i Wina D’Orsay 1990 rok. Od 1993 roku zatrudniony w Elektor Sp. z o.o. w Krakowie. Od 1994 roku Dyrektor Regionalny REMY COINTREAU GROUP Polska. Od 1995 roku rozpoczął prace dla koncernu COLGATE PALMOLIVE Polska, od 2001 roku był Szefem Sprzedaży w COLGATE PALMOLIVE Adria a.s. na Bałkanach. Od 2003 roku zatrudniony w Tchibo Polska na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w CEE. W 2004 roku związał sie z koncernem SIGMA-KALON DECO Polska Sp. z o.o. na stanowisku członka zarządu polskiej spółki. Od 2007 roku został członkiem zarządu SIGMA-KALON Deco Eastern a.s./PPG w Pradze gdzie odpowiedzialny był za pracę zespołów komercyjnych koncernu w Europie centralnej, wschodniej I Afryce (EMEA). Od maja 2008 roku związany z Grupą Kapitałową Synthos S.A. jako Dyrektor Handlowy a następnie członek zarządu odpowiedzialny za zarządzanie procesem sprzedaży produktów firmy na świecie.

Zwiń

Maurice Kramer

Członek Zarządu

Urodzony w 1959 r., ukończył chemię analityczną i organiczną w Hoge School Zuid w Holandii. Pan Maurice Kramer ma ponad 25 lat doświadczenia w przemyśle poliolefinowym i petrochemicznym.

czytaj więcej

Zbigniew Lange

Członek Zarządu

Ukończył studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Sekcji Ekonomii Wydziału Nauk Społecznych. Pracę rozpoczął w 1994 roku na stanowisku specjalisty ds. ekonomicznych w Lubelskich Zakładach Zielarskich Sp. z o.o. w Lublinie.

czytaj więcej

Swoją karierę rozpoczął jako chemik analityczny w przemyśle związanym z karmą dla zwierząt (1980 – 1986), gdzie dołączył do międzynarodowej grupy „Koninklijke DSM” (1987-2000). W DSM zajmował liczne stanowiska kierownicze odpowiednio w działach Marketingu Technicznego, Rozwoju oraz Sprzedaży. W latach 2001-2014 pracował dla Saudi Basic Industries (SABIC) w europejskiej siedzibie spółki w Holandii. W SABIC zajmował stanowiska związane z zarządzaniem i przez ponad 6 lat prowadził zespół Marketingu i Sprzedaży SABIC ds. produktów pochodzących z krakera. Pan Maurice Kramer dołączył do Synthos w 2015 jako Dyrektor Zakupu Surowców Strategicznych i Materiałów do Produkcji, aby następnie zostać Dyrektorem Działu Kauczuków i Materiałów do Opon, a w ostatnim czasie zajmował stanowisko Dyrektora Zakupów Surowców.

Zwiń

W okresie od października 1995 roku do września 1996 roku pracował w Dziale Analiz Finansowych w Przedsiębiorstwie Przemysłu Chłodniczego S.A. w Lublinie - od lutego 1996 roku jako Kierownik Działu Analiz Finansowych. W tym czasie współpracował z Biurem Konsultingowym TIM Sp. z o.o. w Lublinie w zakresie opracowywania projektów inwestycyjnych oraz analiz finansowych. W latach 1996-1997 był Kierownikiem Działu Finansowego Pepsico Trading Sp. z o.o. Oddział w Lublinie. Od października 1997 roku do maja 1998 roku świadczył usługi zarządcze dla Cersanit-Krasnystaw S.A. z siedzibą w Krasnymstawie, obejmujące zakres obowiązków Dyrektora Finansowego. Od czerwca 1998 roku był Członkiem Zarządu Cersanit S.A. odpowiedzialnym za sprawy finansowe Spółki oraz Grupy Kapitałowej Cersanit S.A. Od grudnia 2002 roku do grudnia 2004 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Cersanit S.A. Następnie pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w Polmos Lublin S.A. oraz Medi-Sept Sp. z o.o. Od lutego 2007 roku zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego Opoczno S.A. Od dnia 5 września 2007 roku do 23 maja 2008 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Opoczno S.A.

Zwiń

Jarosław Rogoża

Członek Zarządu

Absolwent Politechniki Poznańskiej, na której uzyskał stopień doktora w 2001 roku. Ukończył kierunek Technologii Chemicznej. Jest również absolwentem programu Executive MBA prowadzonego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu i Helsinki School of Economics, który ukończył w 2004 r.

czytaj więcej

W latach 2000-2006 pracował w GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. zaczynając od stanowiska Technologa na wydziale produkcyjnym, a następnie, od 2002, pracował jako Kierownik Projektów Badawczo-Rozwojowych w Pionie Badań i Rozwoju. W latach 2006-2009 pracował na stanowisku Dyrektora R&D i SHEQ w PPG Deco Polska Sp. z o.o., odpowiadając, poza R&D, za zarządzanie jakością, ochronę środowiska i BHP.  Od września 2009 pracuje w Grupie Kapitałowej Synthos S.A. na stanowisku Dyrektora ds. Badań i Rozwoju.

Zwiń
Zwiń

Jarosław Grodzki - Przewodniczący Rady Nadzorczej

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Finansów i Statystyki. W 1994 r. ukończył Podyplomowe Studium Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej. Od 1992 r. do grudnia 1997 r. pracował w Banku Handlowym w Warszawie S.A. Uczestniczył w organizacji Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie S.A., a następnie pracował w Wydziale Emisji Papierów Wartościowych Banku Handlowego. W 1996 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Biura Doradztwa Finansowego. W pierwszej połowie 1998 r. był zatrudniony w spółce Hydrocentrum S.A. na stanowisku Doradcy Prezesa. W tym samym roku podjął zatrudnienie w spółce Echo Investment S.A., początkowo jako Dyrektor Pionu Sprzedaży, następnie jako Wiceprezes Zarządu, a w latach 2007-2008 jako Prezes Zarządu Echo Investment S.A. Od roku 2009 pełni stanowiska osób zarządzających w grupie spółek kontrolowanych przez Michała Sołowowa, obecnie m.in.  prezes zarządu spółek: FTF Columbus S.A., Ustra S.A., FTF Galleon S.A. i członek Rad Nadzorczych m.in. Sklepy Komfort S.A., North Food S.A. Od roku 2011 Przewodniczący Rady Nadzorczej Synthos S.A., od roku 2015 Członek Rady Nadzorczej Rovese S.A

Robert Oskard - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jest absolwentem Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej. 

W latach 1987-1990 pracował w Fabryce Łożysk Tocznych Iskra i zajmował się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych, a w okresie 1990-1992 był zatrudniony w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach na stanowisku Informatyka Wojewódzkiego. W latach 1992-2000 pracował w spółce Exbud S.A., m.in. na stanowiskach Dyrektora Biura Planowania i Analiz Ekonomicznych, Dyrektora Biura Rozwoju oraz Dyrektora Biura Systemów Zarządzania. 

W latach 2000-2002 zatrudniony jako Dyrektor ds. Projektów Strategicznych w Echo lnvestment S.A. Pełnił funkcje przewodniczącego lub członka kilkunastu rad nadzorczych w tym kilku spółek publicznych. Obecnie m.in.  członek zarządów spółek: FTF Columbus S.A., Ustra S.A., FTF Galleon S.A, również członek rad nadzorczych m.in. spółek: Barlinek S.A, Rovese S.A., Synthos S.A., Sklepy Komfort S.A.

Grzegorz Miroński - Sekretarz Rady Nadzorczej

Jest adwokatem. W 1992 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1997 r. prowadzi obsługę prawną licznych podmiotów gospodarczych, w tym kilku spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1997 roku rozpoczął stałą współpracę z Echo Investment S.A., gdzie doradzał przy największych inwestycjach oraz licznych transakcjach związanych z finansowaniem tej spółki, a także przy prowadzeniu bieżącej działalności. Ponadto Pan Grzegorz Miroński współpracował m.in. ze spółkami Cersanit S.A., Barlinek S.A. i Media Projekt Sp. z o.o. w zakresie projektów inwestycyjnych oraz finansowych. Pan Grzegorz Miroński prowadzi kancelarię adwokacką oraz zasiada w radach nadzorczych m.in. spółek: FTF Columbus S.A, FTF Galeon S.A., Ustra S.A., Barlinek S.A, Sklepy Komfort S.A., North Food S.A. Pan Grzegorz Miroński zasiada obecnie w Radzie Nadzorczej Synthos S.A., a wcześniej był członkiem Rady Nadzorczej V kadencji Synthos S.A. do 10 października 2007 r.

Rafał Pierzchlewicz - Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. 
Doświadczenie menadżerskie zdobywał w korporacjach międzynarodowych w Polsce i zagranicą. Karierę rozpoczął w 1993 roku w zakładzie Forda w Płońsku. W kolejnych latach odpowiadał za politykę cenową samochodów marki Ford na rynku Polskim, po czym objął stanowisko Dyrektora Finansowego. Od 2001 do 2003 roku pracował w centrali Forda w Niemczech, gdzie odpowiadał za planowanie i marketing projektu B&R samochodu elektrycznego TH!NKcity produkcji norweskiej. Po zakończeniu projektu rozpoczął pracę w Wielkiej Brytanii w dziale Treasury Ford Motor Co., gdzie odpowiadał za planowanie płynności finansowej grupy Forda w Europie, następnie w latach 2004 - 2008 był członkiem zespołu koordynującego projekty strategiczne w Europie. Od 2009 do 2016 roku pracował w Polsce w instytucjach rynku finansowego ING TUNŻ S.A., później NN TUNŻ S.A., gdzie odpowiadał za nadzór nad aktywami finansowymi towarzystwa.

Michał Rumiński - Członek Rady Nadzorczej

Absolwent MBA na University of Chicago, Booth School of Business, ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. 
W latach 2000-2007 związany z KBC Group, w 2004 r. objął stanowisko Dyrektora ds. Corporate Finance w banku inwestycyjnym KBC Securities N.V.W latach 2007-2012 w ramach współpracy z Funduszem Inwestycyjnym MCI Euroventures, pełnił funkcje: partnera inwestycyjnego, prezesa i członka Zarządu ABC Data Holding S.A., Prezesa Zarządu i partnera zarządzającego Cleantech Venture Partners, Wiceprzewodniczącego oraz członka Rady Nadzorczej Bankier.pl i Grupy Lew Sp. z o.o. W latach 2010-2015 pełnił funkcje Członka Rady Nadzorczej w grupie Lotos S.A., od roku 2015 jest Członkiem Rady Nadzorczej KDPW_CCP S.A. Pełni bądź pełnił funkcje członka i przewodniczącego w Komitetach Audytu, Ryzyka, Strategii, Organizacji i Zarządzania w Grupie Lotos S.A. i KDPW_CCP S.A.
Prezes zarządu i partner zarządzający w EEC Ventures Sp. z o.o. - firmie zajmującej się działalnością doradczą i inwestycyjną w obszarach energetyki, gospodarki odpadami, czystych technologii i ochrony środowiska. Autor publikacji "Wolny przepływ kapitału we Wspólnocie Europejskiej" (INFOR, 2000) oraz "Kryzys walutowy 1997 roku a restrukturyzacja sektora finansowego i sektora przedsiębiorstw w Korei Południowej" (Narodowy Bank Polski, 2004).

Adam Zyguła - Członek Rady Nadzorczej

Jest twórcą przedsiębiorstwa Biomedic S.A. i Promedic sp. z o. o. Absolwent Politechniki Krakowskiej, z doświadczeniem w korporacji międzynarodowej New Zealand Railways Corporation, w 1981 roku nostryfikował dyplom Politechniki Krakowskiej (pierwszy polski, techniczny dyplom nostryfikowany w Nowej Zelandii).
Angażując własne wypracowane w międzynarodowych korporacjach środki finansowe, otworzył i zbudował jako CEO w 1990 roku jedno z pierwszych prywatnych przedsiębiorstw zaopatrzenia farmaceutycznego Biomedic S.A. W roku 2000 jako CEO i główny akcjonariusz doprowadził do fuzji firmy Biomedic S.A. ze spółką notowaną na rynku regulowanym GPW PWF S.A. (obecnie Pelion S.A.). W latach 2000 – 2007 doprowadził do założenia spółki Promedic sp. z o.o., która na skutek podejmowanych przez niego działań jako Członka Rady Nadzorczej została połączona ze spółką notowaną na rynku regulowanym GPW Torfarm (obecnie Neuca S.A.). W latach 2008 – 2016 CEO spółki Domed S.A.

© 2017 Synthos. All rights reserved.