Władze statutowe - Synthos S.A.

Marek Rościszewski - Prezes Zarządu Wspólnika uprawnionego do reprezentacji

 

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Chemicznym, kierunek Technologia Chemiczna. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzenie i Marketing Politechniki Śląskiej.

Prace rozpoczął w roku 1999 w POCH S.A. w Gliwicach zajmując kolejno stanowiska Mistrza Oddziału Produkcyjnego, Specjalisty ds. Marketingu, Menadżera ds. Rozwoju i Kierownika Działu Chemii Przemysłowej. Od czerwca 2007 zatrudniony w Firmie Chemicznej „Dwory”, obecnie Synthos Dwory 7 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka jawna kolejno na stanowiskach Dyrektor Zakładu Polistyrenu, Dyrektor ds. Produkcji i obecnie Dyrektor Zakładu Produkcyjnego.

Laurent Guillermin – Wiceprezes Zarządu Wspólnika uprawnionego do reprezentacji

W 1991 r. ukończył Ecole Superieure de Commerce de Touluse z tytułem magistra w zakresie finansów i księgowości. Karierę zawodową rozpoczął w 1991 r. od stanowiska Kontrolera Finansowego w firmie Merlin Gerin Vertesz w Budapeszcie. Od 1993 r. pracował w Paryżu jako Zastępca Dyrektora Finansowego w Schneider Electric, natomiast od 1997 r. pełnił funkcję Dyrektora Finansowego w Schneider Electric Polska w Warszawie, gdzie był m.in. odpowiedzialny za wdrożenie systemu SAP oraz procesy łączenia i przekształcania spółek. W roku 2002 r. związał się z Elektrownią Rybnik S.A. jako Dyrektor Finansowy. W 2008 r. rozpoczął pracę w EDF Polska S.A. na stanowisku Kierownika Projektu Wdrożenia Centrum Usług Wspólnych dla Grupy EDF Polska. Od 2010 r. kontynuował karierę w EDF Polska S.A. jako Business Transformation Officer odpowiedzialny za proces przekształcenia Grupy EDF w Polsce. W latach 2013 - 2017 był Przewodniczącym Rad Nadzorczych w PGE Paliwa sp. z o. o. oraz w Elektrociepłowni "Zielona Góra" S.A. Od września 2013 r. do lutego 2018 r. był Członkiem Zarządu EDF Polska S.A. oraz PGE Energia Ciepła S.A., odpowiedzialnym za obszar finansowy, zakupowy, IT i zarządzania ryzykiem rynkowym.
 

Tomasz Piec - Wiceprezes Zarządu Wspólnika uprawnionego do reprezentacji

Magister Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunku Zarządzanie i Marketing (1994 rok). Absolwent Uniwersytetu w Kopenhadze na kierunku Zarządzanie relacjami w Biznesie (1992 rok). Akademia Gastronomii i Wina D’Orsay 1990 rok. Od 1993 roku zatrudniony w Elektor Sp. z o.o. w Krakowie. Od 1994 roku Dyrektor Regionalny REMY COINTREAU GROUP Polska. Od 1995 roku rozpoczął prace dla koncernu COLGATE PALMOLIVE Polska, od 2001 roku był Szefem Sprzedaży w COLGATE PALMOLIVE Adria a.s. na Bałkanach. Od 2003 roku zatrudniony w Tchibo Polska na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w CEE. W 2004 roku związał sie z koncernem SIGMA-KALON DECO Polska Sp. z o.o. na stanowisku członka zarządu polskiej spółki. Od 2007 roku został członkiem zarządu SIGMA-KALON Deco Eastern a.s./PPG w Pradze gdzie odpowiedzialny był za pracę zespołów komercyjnych koncernu w Europie centralnej, wschodniej I Afryce (EMEA). Od maja 2008 roku związany z Grupą Kapitałową Synthos S.A. jako Dyrektor Handlowy a następnie członek zarządu odpowiedzialny za zarządzanie procesem sprzedaży produktów firmy na świecie.

Synthos Spółka Akcyjna
ul. Chemików 132-600Oświęcim+48 33 842 42 18synthos-pl@synthosgroup.com