Rosnące koszty energii oraz wzrost zaangażowania w dbałość o środowisko naturalne zmuszają nas do stosowania bardziej zaawansowanych i bardziej efektywnych materiałów termoizolacyjnych. Materiały te mają za zadanie chronić temperaturę wewnątrz budynków i utrzymywać ja na oczekiwanym prze użytkowników poziomie przed zmiennością temperatury zewnętrznej (zarówno z sezonie zimowym, jak i letnim).

 

W efekcie uchwalonych przez Unię Europejską dyrektyw dotyczących konieczności zmniejszenia energochłonności budynków oraz wprowadzenia programów wspierających oszczędzanie energii, w Europie zauważalny staje się mocny trend zmierzający ku zmniejszaniu zużycia energii finalnej.

 

Szacuje się, że aż 60% termoizolacji budynków na rynku polskim wykonywanych jest ze styropianu – produktu, którego surowcem jest polistyren ekspandowany EPS.

 

Jak podają różne źródła aż 80-85% całkowitej produkcji styropianu wykorzystywane jest do ocieplania fasad budynków i w świetle przytoczonych trendów oraz zmian w prawie europejskim szacuje się stały wzrost tej wartości.

 

Płyty EPS mają również zastosowanie jako materiał izolacji akustycznej, pełniący rolę ochrony przed nadmiernym hałasem.

 

Polistyren ekspandowany oferowany przez Synthos służy głównie do produkcji płyt styropianowych, których zastosowaniem jest termoizolacja budynków. Spośród dość sporej oferty rynkowej i różnorodności dostępnych rozwiązań styropian jest najpopularniejszym termoizolatorem na rynku budowlanym. To zaszczytne miejsce zawdzięcza swoim właściwościom, czyniącym go najskuteczniejszym materiałem termoizolacyjnym z atrakcyjną relacją ceny do jakości, oraz dodatkowym zaletom, takim jak łatwość montażu oraz wyśmienite parametry wytrzymałościowe.

Nasze EPS dostępne są pod następującymi markami:

 

 

InVento, zaawansowany produkt spełniający najwyższe wymagania dla tego typu izolacji. Współczynnik przewodności cieplnej  λ osiąga wartość 0,032. Doskonałe właściwości termoizolacyjne przekładają się bezpośrednio na zużycie energii końcowej, zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery i w konsekwencji ochronę środowiska naturalnego. InVento doskonale sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i starszych budynkach, w których przeprowadza się prace termoizolacyjne.

 

Synthos EPS Silver – nowością wytyczającą kierunki rozwoju rynku budowlanego jest szary, samogasnący lub pozbawiony uniepalniacza polistyren, którego współczynnik przewodzenia ciepła [λ] osiąga wartości poniżej 0,032 [W/m*K]. Jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku materiałów dla konwerterów i użytkowników końcowych EPS

 

InSphere – kluczowym czynnikiem dla rynku termoizolacyjnego jest ciągłe obniżanie współczynnika przewodności cieplnej produktów EPS. Dzięki udoskonalonym właściwościom nowego EPS InSphere, wyprodukowany styropian cechuje się współczynnikiem λ nieprzekraczającym wartości 0,035 [W/m*K].

 

Synthos EPS – klasyczne odmiany EPS służące do produkcji styropianów, których wartość współczynnika przewodności cieplnej λ wynosi zazwyczaj powyżej 0,035 [W/m*K]. W zależności od specyfikacji różne odmiany tych produktów służą do produkcji: kształtek budowalnych, płyt perymetrycznych, wielowarstwowych systemów izolacji, płyt dźwiękochłonnych itp.

Kolejnym produktem Synthos dedykowanym dla rynku budowlanego jest Synthos XPS PRIME. Jest to nowoczesny materiał izolacyjny stworzony z myślą o ekologii. Jego nowoczesna formuła stanowi rozwinięcie docenianej przez klientów w wielu krajach białej płyty Synthos XPS. Płyty są produktami końcowymi – gotowymi materiałami termoizolacyjnymi.

 

Synthos XPS PRIME jest materiałem uformowanym w postać płyty w procesie bezpośredniego spieniania i wytłaczania (ekstruzji). Płyty charakteryzują się specyficzną, zamkniętokomórkową strukturą pianki o niskiej gęstości i gładkiej powierzchni.

 

Synthos XPS PRIME posiadają symbol GREEN LAMBDA, który jest wyrazem dążenia Grupy Synthos do oferowania innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie, nie wywierających negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Filozofia Green-Lambda

 

Produkty termoizolacyjne oferowane przez Synthos wytwarzane są zgodnie z ustaloną przez nas filozofią, którą nazwaliśmy Green-Lambda

 

 

Green ekologiczność produktu, do produkcji którego nie stosuje się szkodliwych freonów a proces spieniania płyt oparty jest na bazie dwutlenku węgla.
 

Lambda charakteryzuje wysoki poziom izolacji termicznej oferowanej przez Synthos XPS PRIME. Obniżona wartość λ pozwala zmniejszyć straty energetyczne oraz wydatki na eksploatacje budynków.

 

Synthos Spółka Akcyjna
ul. Chemików 132-600Oświęcim+48 33 842 42 18synthos-pl@synthosgroup.com