Rosnące koszty energii oraz wzrost zaangażowania w dbałość o środowisko naturalne zmuszają nas do stosowania bardziej zaawansowanych i bardziej efektywnych materiałów termoizolacyjnych. Materiały te mają za zadanie utrzymywać temperaturę wewnątrz budynków na oczekiwanym przez użytkowników poziomie i chronić ją przed zmiennością temperatury zewnętrznej (zarówno z sezonie zimowym, jak i letnim).

 

W efekcie uchwalonych przez Unię Europejską dyrektyw dotyczących konieczności zmniejszenia energochłonności budynków oraz wprowadzenia programów wspierających oszczędzanie energii, w Europie zauważalny staje się mocny trend zmierzający ku zmniejszaniu zużycia energii finalnej.

 

Szacuje się, że aż 60% termoizolacji budynków na rynku polskim wykonywanych jest ze styropianu – produktu, którego surowcem jest polistyren ekspandowany EPS.

 

Jak podają różne źródła aż 80-85% całkowitej produkcji styropianu wykorzystywane jest do ocieplania fasad budynków i w świetle przytoczonych trendów oraz zmian w prawie europejskim szacuje się stały wzrost tej wartości.

 

Płyty EPS mają również zastosowanie jako materiał izolacji akustycznej, pełniący rolę ochrony przed nadmiernym hałasem.

 

Polistyren ekspandowany oferowany przez Synthos służy głównie do produkcji płyt styropianowych. Jest najpopularniejszym materiałem termoizolacyjnym na rynku budowlanym, co zawdzięcza swoim właściwościom, czyniącym go najbardziej efektywnym materiałem w zakresie termoizolacyjności, z atrakcyjną relacją ceny do jakości, oraz dodatkowym zaletom, takim jak łatwość montażu, wyśmienite parametry wytrzymałościowe i niezwykle dziś istotnej - zdolności do recyklingu. EPS jest bowiem jedynym na rynku produktem termoizolacyjnym dającym możliwość jego pełnego recyklingu.

Nasze EPS dostępne są pod następującymi markami:

 

 

InVento, najnowocześniejsze i najbardziej ekologiczne produkty dla branży termoizolacji szarych EPS. Współczynnik przewodności cieplnej  λ osiąga wartość 0,030. Doskonałe właściwości termoizolacyjne przekładają się bezpośrednio na zużycie energii, zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery i w konsekwencji ochronę środowiska naturalnego. InVento doskonale sprawdza się zarówno w nowym budownictwie, jak i starszych budynkach, w których przeprowadza się prace termomodernizacyjne.

 

Silver – szary, samogasnący lub pozbawiony uniepalniacza polistyren EPS, którego współczynnik przewodzenia ciepła [λ] osiąga wartości poniżej 0,032 [W/m*K]. Jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku materiałów dla konwerterów i użytkowników końcowych EPS

 

InSphere – kluczowym czynnikiem dla rynku termoizolacyjnego jest ciągłe obniżanie współczynnika przewodności cieplnej produktów EPS. Dzięki udoskonalonym właściwościom nowego polistyrenu InSphere, wyprodukowany styropian cechuje się współczynnikiem λ nieprzekraczającym wartości 0,035 [W/m*K].

Kolejnym produktem Synthos dedykowanym dla rynku budowlanego są gotowe płyty Synthos XPS PRIME. Jest to nowoczesny materiał trmoizolacyjny stworzony z myślą o ekologii. Jego nowoczesna formuła stanowi rozwinięcie docenianej przez klientów w wielu krajach białej płyty Synthos XPS. Płyty są produktami końcowymi – gotowymi materiałami budowlanymi.

 

Synthos XPS PRIME jest materiałem uformowanym w postać płyty w procesie bezpośredniego spieniania i wytłaczania (ekstruzji). Płyty charakteryzują się specyficzną, zamkniętokomórkową strukturą pianki o niskiej gęstości i gładkiej powierzchni.

 

Synthos XPS PRIME posiadają symbol GREEN LAMBDA, który jest wyrazem dążenia Grupy Synthos do oferowania innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie, nie wywierających negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

 

Filozofia Green-Lambda

 

Produkty termoizolacyjne oferowane przez Synthos wytwarzane są zgodnie z ustaloną przez nas filozofią, którą nazwaliśmy Green-Lambda

 

 

Green ekologiczność produktu, do produkcji którego nie stosuje się szkodliwych freonów a proces spieniania płyt oparty jest na bazie dwutlenku węgla.
 

Lambda charakteryzuje wysoki poziom izolacji termicznej oferowanej przez Synthos XPS PRIME. Obniżona wartość λ pozwala zmniejszyć straty energetyczne oraz wydatki na eksploatacje budynków.