Synthos – nowa instalacja ekstrakcji butadienu

Synthos ma zaszczyt poinformować o rozpoczęciu kolejnej inwestycji, którą jest budowa nowej instalacji do ekstrakcji butadienu. Instalacja wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstanie w Płocku.

Zgodnie z podpisaną umową Spółka Air Liquide Global E&C Solutions Poland S.A., w oparciu o licencję na technologię ekstrakcji butadienu BASF NMP, zrealizuje kompleksowo usługę obejmującą prace projektowe, inżynieryjne, kompletację dostaw i budowę oraz obejmie nadzór nad procesem uruchomienia nowej instalacji. Uruchomienie instalacji do ekstrakcji butadienu i rozpoczęcie produkcji planowane jest w 2024 roku. Docelowo instalacja ma osiągnąć wydajność  na poziomie 120 tys. ton rocznie.

Biorąc pod uwagę ciągły rozwój Grupy Synthos  w zakresie innowacji i ekspansji – m. in. w segmentach kauczuków syntetycznych i lateksów - budowa nowej instalacji do ekstrakcji butadienu będzie kolejnym, niezwykle ważnym krokiem w kierunku zabezpieczenia surowcowego spółki. To z kolei pozwoli umocnić strategiczną pozycję Grupy Synthos jako dostawcy półproduktów do producentów działających w Europie Środkowo-Wschodniej.

Synthos S.A. to koncern chemiczny, światowy gracz na rynku kauczuków syntetycznych. Działalność Grupy Kapitałowej Synthos S.A. opiera się na produkcji i sprzedaży wyrobów chemicznych wykorzystanych jako surowce i produkty pośrednie w szerokiej gamie gałęzi przemysłu - w szczególności w przemyśle oponiarskim, w branży budowalnej i branży opakowań.