Aktualność - Synthos S.A.

Aktualność

  • /A

Sukces Synthosa. Jest zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie biznesu Trinseo w Niemczech

Grupa Synthos otrzymała 21 października 2021 zielone światło od Komisji Europejskiej na realizację transakcji przejęcia biznesu kauczukowego od Trinseo. W maju br. Synthos podpisał z Trinseo umowę zakupu zakładów produkujących kauczuki syntetyczne w Schkopau, w Niemczech. Warunkiem wejścia w życie wspomnianej umowy było uzyskanie zgody urzędu antymonopolowego, w tym wypadku Komisji Europejskiej.

- Przejęcie działalności operacyjnej w Schkopau pozwoli Grupie Synthos S.A. wkroczyć na zupełnie nowy rynek, charakteryzujący się m.in. wyższymi marżami. Nabywany biznes obejmuje zarówno infrastrukturę produkcyjną, jak i zaplecze badawczo-rozwojowe. Dodatkowo transakcja  przyczyni się do znacznego poszerzenia zasięgu działalności Grupy Synthos oraz pozwoli wykorzystać ogromny potencjał jakim są synergie biznesowe pomiędzy obiema organizacjami.

Jesteśmy przekonani, że nabycie biznesu kauczuków syntetycznych od Trinseo umożliwi nam wykorzystanie całej gamy zaawansowanych technologicznie kauczuków styrenowo-butadienowych (SSBR), łącznie z funkcjonalizowanymi kauczukami styrenowo-butadienowymi, stosowanymi głównie w zaawansowanych technologicznie oponach o niskich oporach toczenia, w tym oponach do samochodów elektrycznych. Transakcja doskonale wpisuje się w naszą strategię, która zakłada ciągły rozwój oferty produktowej. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować klientom pełną gamę oczekiwanych przez nich produktów. Akwizycja oraz połączenie w obszarze technologicznym i  badawczo rozwojowym,  jeszcze lepiej przygotuje nas do wykorzystania światowych trendów i możliwości, takich jak zielona mobilność, gospodarka obiegu zamkniętego czy kontrola i ograniczanie emisji dwutlenku węgla - powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Synthos S.A., Zbigniew Warmuz.

- To nasz ogromny sukces. Otrzymaliśmy bezwarunkową zgodę w założonym harmonogramie, niezmiernie się z tego cieszymy. Sukces mobilizuje nas do dalszej pracy, skupiamy się teraz na finalizacji transakcji oraz płynnym przejęciu biznesu i integracji obu organizacji - dodał Zbigniew Warmuz po otrzymaniu zgody Komisji Europejskiej.

Synthos Spółka Akcyjna
ul. Chemików 132-600Oświęcim+48 33 842 42 18synthos-pl@synthosgroup.com