Nowa inwestycja w segmencie dyspersji oraz klejów

Synthos rozpoczyna nową inwestycję, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych dyspersji wodnych, czyli rozwiązań stosowanych w szeroko rozumianej chemii budowlanej. Inwestycja zakłada budowę nowej linii produkcyjnej wraz z zapleczem magazynowym. Realizacja projektu zakończy się w roku 2023 i pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych o około 17 tys. ton rocznie.

Zwiększone możliwości produkcyjne umożliwią przede wszystkim rozszerzenie obecnego portfolio o nowe ekologiczne dyspersje akrylowe i styrenowo-akrylowe dedykowane głównie do wyrobów z zakresu: chemii budowlanej  (m.in. do farb bezkoalescentowych, farb typu premium w I klasie odporności na szorowanie na mokro oraz farb plamoodpornych), wodnych klejów akrylowych PSA (m.in. kleje do folii ochronnych, taśm maskujących) oraz powłok na drewno (m.in. pigmentowanych oraz transparentnych powłok na drewno odpornych na działanie UV). Na nowej instalacji planowana jest również produkcja zupełnie nowych klejów ekologicznych do drewna, znajdujących zastosowanie m.in. w produkcji drzwi, okien oraz mebli.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowa inwestycja, której celem jest zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz magazynowych, zabezpieczy także potrzeby sprzedażowe segmentu dyspersji wodnych oraz klejów i pozwoli na kontynuowanie ekspansji tej grupy produktowej w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.

Nadrzędnym celem Synthos pozostaje oferowanie wysokiej jakości rozwiązań, w tym w pełni bezpiecznych - zarówno dla środowiska jak i dla użytkowników wyrobów końcowych. Co szczególnie ważne, dzięki produkcji ekologicznych polimerów emulsyjnych, które będą oferowane przez Synthos, ograniczona zostanie emisja lotnych związków organicznych oraz substancji niebezpiecznych w wyrobach chemii budowlanej. Wierzymy, że udoskonalając nasze rozwiązania mamy realny wpływ na pozytywne zmiany w otaczającym nas świecie.