Nowa inwestycja Synthos w zgodzie z GOZ

Synthos Dwory 7 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. j. przygotowuje kolejną inwestycję, która realizowana będzie w ramach współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym.

Inwestycja dotyczy budowy nowej linii produkcyjnej polistyrenu do spieniania InVento, a także modernizacji już istniejącej instalacji produkcyjnej oraz zwiększenia mocy produkcyjnych dodatku polimerowego będącego surowcem do produkcji InVento. Koszt inwestycji szacowany jest na 130 mln PLN.

InVento to innowacyjny produkt stosowany w termoizolacji, stworzony w trosce o środowisko naturalne. Jest to szary polistyren przeznaczony do spieniania (EPS). Do jego produkcji wykorzystuje się unikatowy, ekologiczny dodatek geopolimerowy, pełniący funkcję środka obniżającego współczynnik przewodzenia ciepła.

Produkty wykonane w technologii InVento charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Ich dodatkowym atutem jest zdolność do pełnego recyklingu i bezodpadowy proces produkcji, wykorzystujący surowce pochodzące z odzysku, który doskonale wpisuje się w założenia Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Rezultatem planowanej inwestycji będzie dwukrotne zwiększenie zdolności produkcyjnych InVento.

Inwestycja realizowana będzie w ramach wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji.