Aktualność - Synthos S.A.

Aktualność

  • /A

4-milionowa tona kauczuku

Z przyjemnością informujemy, że w tym tygodniu Synthos osiągnął kolejny kamień milowy w produkcji kauczuków syntetycznych. W naszym zakładzie produkcyjnym w Kralupach, Republika Czeska, wyprodukowano 4-milionową tonę kauczuku butadienowo-styrenowego ESBR.

- To ważne wydarzenie w historii naszej firmy i wielkie osiągnięcie Zespołu w dzisiejszych pandemicznych czasach. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom biznesowym za zaufanie, jakim nas obdarzyli i wszystkim im dziękujemy za współpracę i lojalność - mówi Matteo Marchisio, Dyrektor Segmentu Kauczuki i Materiały do Opon, Synthos S.A.

Kauczuki butadienowo-styrenowe mają zastosowanie w produkcji opon, dętek do opon, taśm przenośnikowych, obuwia, kabli, węży i różnych innych technicznych wyrobów gumowych.

Synthos jest jednym z największych producentów kauczuków syntetycznych na świecie. W ofercie firmy znajdują się kauczuki butadienowo-styrenowe (ESBR i SSBR), których Synthos jest największym europejskim producentem, kauczuki polibutadienowe na katalizatorze neodymowym (NdBR) oraz kauczuki wysokostyrenowe (HSR) i nitrylowe (NBR).

Synthos Spółka Akcyjna
ul. Chemików 132-600Oświęcim+48 33 842 42 18synthos-pl@synthosgroup.com