Blog - Strona 3 z 3 - Synthos S.A.

Blog - Strona 3 z 3

  • /A

Nauka – to lubię

Wspólnie z dr. Tomaszem Rożkiem odkrywamy tajemnice chemicznego świata. Zapraszamy na nasz cykl filmów z serii „Nauka – to lubię. Między nami jest chemia".

Tomasz Rożek

Polski dziennikarz naukowy i fizyk, popularyzator nauki. Autor YouTube’owego kanału „Nauka. To Lubię". We współpracy z Synthos w kolejnych odcinkach filmowego cyklu prezentuje ciekawostki ze świata fizyki i chemii oraz ich wpływu na nasze codzienne życie.

facebook

CZY RENTGEN FAKTYCZNIE NAM SZKODZI?

Czym jest promieniowanie ALFA, BETA I GAMMA? Czy rentgen faktycznie nam szkodzi? Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego odcinka z serii Nauka. To lubię. – Między nami jest chemia, który rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości na temat promieniowania rentgenowskiego.

KĄPIEL OBRĄCZKI W KWASIE SOLNYM

Czy małżeństwo doktora Rożka przetrwało jego eksperyment z obrączką? Czy jego obrączka przetrwała kąpiel w kwasie solnym? Zapraszamy na nasz film.

JABŁKO Z GWOŹDZIAMI, CZYLI JAK UZUPEŁNIĆ ŻELAZO W ORGANIZMIE

Zobaczcie jaki sposób na uzupełnienie żelaza w swoim organizmie znalazł dr Tomasz Rożek… Czy uwierzycie, że zjadł kawałek gwoździa?

KIEDY GAZY ŚWIECĄ?

Gazy szlachetne! Zobaczcie o jakich dokładnie pierwiastkach mowa. Jakie mają właściwości? Dlaczego były dla naukowców tak trudne do odkrycia? O tym wszystkim opowie Wam doktor Tomasz Rożek w kolejnym filmie.

KRÓLEWSKI PIERWIASTEK, CZYLI KTO RZĄDZI NA ZIEMI

Kto jest królem życia na Ziemi? Dowiedzcie się również, jaki pierwiastek w 2004 roku syntetycznie wyprodukowali naukowcy.

ZDROWOTNE KORZYŚCI W NIEBEZPIECZNYCH SUBSTANCJACH CHEMICZNYCH

Fluor, chlor i jod są niezwykle reaktywne i w dużych stężeniach bardzo toksyczne dla ludzkiego organizmu. Jakie zdrowotne korzyści dla naszego organizmu kryją się w niebezpiecznych substancjach chemicznych?

CO SIĘ STANIE GDY DODAMY WODĘ UTLENIONĄ DO KRWI?

Chcecie poznać wyniki eksperymentu chemicznego przeprowadzonego na legalnie zdobytej krwi? Zobaczcie na własne oczy reakcję, jaka zachodzi po dodaniu do niej wody utlenionej.

Synthos Spółka Akcyjna
ul. Chemików 132-600Oświęcim+48 33 842 42 18synthos-pl@synthosgroup.com